Кошик
11 відгуків
Контакти
Готельно-ресторанний комплекс "Південна Брама"
+38038267-00-63reception
+38096760-73-77reception
+38067360-09-09ресторан
Аня
УкраїнаХмельницька областьХмельницькийЖитецького, 1/129018
Мапа

Поєднання вина зі стравами

Поєднання вина зі стравами

В наш час немає суворих правил щодо поєднання вин зі стравами. Вибір поєднань в першу чергу має залежати від особистих смаків людини, які в свою чергу повинні керуватися власним досвідом та відчуттями. Але для того, щоб зорієнтуватися і зробити якісь варіанти поєднань, корисно і зручно користуватися накопиченим і систематизованим досвідом професіоналів які працюють у ресторанах Хмельницького (офіціантів, барменів та сомелье).

Поєднання вин зі стравами ― є досить складним питанням, тому що вино з часом змінюється, а страву з абсолютно однаковим смаком важко приготувати два рази. Тому створити ідеальну комбінацію вина та страви ― це справжній талант, або в більшій чи меншій мірі удача.


Загально відоме правило «Біле вино до риби», а «Червоне вино до м'яса» має всі права на існування, але чим більше людина знає про нюанси, пов'язані з соусами та способами приготування страв, чим більше звертає увагу на смак і текстуру вина, тим більше з'являється винятків з цього правила. Біле м'ясо має тонкий смак, тому потужне червоне вино може з легкістю його придушити, а ось повнотіле біле вино створить прекрасний союз. Стейк з тунця по своїй текстурі і смаку нагадує яловичину, тому біле вино дуже рідко здатне протистояти його смаку. А ось елегантне червоне вино стане для цієї страви рівноправним партнером. 


Для початку краще по експериментувати з класичними правилами:
1. Не замовляти вино до салатів, до страв в яких є оцет і до страв з кислими фруктами;
2. Біле вино не замовляти до дичини та червоного м'яса;
3. Червоне вино не замовляти до морепродуктів;
4. Біле вино потрібно замовляти перед червоним вином, молодше перед старим, легше перед «потужнішим», більш холодне перед менш холодним та сухе перед солодким.


Але в деяких випадках потрібно відступати від правил. Тому, що молоде й свіже червоне вино відмінно поєднується з рибою, а більш потужні та старі вина чудово підходять до страв з риби під соусом приготовленим з додаванням такого ж вина. Морепродукти під важкими соусами можуть супроводжуватися червоними винами. А рожеві та білі вина добре поєднуються з екзотичними та пікантними стравами, не залежачи від основних їхніх складових.


Декілька класичних поєднань для початківців:
― Червоні потужні вина ― до дичини, омлетів з грибами, страв з цибулею та часником;
― Червоні або сухі білі вина ― до холодних страв та сирів (до блакитних сирів тільки червоне вино);
― Червоні молоді легкі та червоні місцеві вина ― до супів, овочів, фруктів і т.д;
― Червоні, сухі білі і рожеві вина ― до птиці та телятини (в залежності від способу приготування);
― Червоні і солодкі білі вина ― до паштету з печінки;
― Сухі, солодкі білі і рожеві вина – до страв з риби;
― Сухі білі вина ― до пасти, яєць та дарів моря;
― Солодкі білі вина ― до десертів та фруктів;


Пам’ятайте, будь-яка місцева кухня зроблена для того, щоб добре поєднуватись з вином, яке народилося на тій же землі. І головне, ніколи не бійтеся експериментувати, і винагородою стане той самий «третій смак», який з'являється в результаті правильного, єдино можливого поєднання їжі та вина.

Місто Хмельницкий, ресторан Південна Брама.

facebook twitter